sobota, 14 listopada 2015

How to Learn English


   Hii ♥
   Języki obce są moim zainteresowaniem. Nauka i hobby? Czy takie połączenie w ogóle istnieje? Otóż jak widać w moim przypadku tak :) Chciałabym przedstawić Wam kilka moich wskazówek dotyczących nauki języka angielskiego.
   Sama nie jestem żadną specjalistką, jednak zauważyłam dość duży postęp w ciągu ostatnich 2 lat. Jeszcze pod koniec gimnazjum bałam się odezwać, uważałam, że mówiąc robię błędy. Dziś wypowiadanie się w innym języku nie sprawia mi większej trudności. Jak to zrobiłam? Wszystkiego dowiecie się czytając tę notkę do końca :)

SŁOWNICTWO
 * Czytanie książek, oglądanie filmów, słuchanie piosenek z tekstem. Moim zdaniem nie ma lepszej nauki niż ta połączona z przyjemnością. Możecie mi wierzyć czy też nie, ale dzięki temu znam mnóstwo nowych słówek, o których wcześniej nie miałam pojęcia.
 * Układanie zdań. Kiedy nie mogę zapamiętać danego słówka, często układam sobie z nim zdanie. Ten sposób sprawdza się dużo bardziej niż bezmyślne wkuwanie kilkudziesięciu nowych wyrazów.
 * Karteczki. Ostatnim moim sposobem na słownictwo są kolorowe karteczki. Zapisuje na nich pojedyncze słówka, cytaty, powiedzenia, czasowniki frazowe, w skrócie... dosłownie wszystko. :)

GRAMATYKA
   W tym punkcie nie mogę Wam polecić tak naprawdę nic innego jak ZADANIA. Niestety samo przeczytanie zasad stosowania czasu Past Perfect, nic nam nie da, tutaj najważniejsza jest praktyka i wyćwiczenie. Dlatego zachęcam Was do trenowania i jeszcze raz trenowania, a pewnego dnia gramatyka okaże się banałem.

WYMOWA
   Wiele osób bardzo często pomija tę część. Nie mam pojęcia dlaczego, ponieważ jest to prawie najważniejszy element. Co nam po gramatyce, kiedy nie będziemy umieli poprawnie wymówić danego słowa. Tworzą się wtedy wszelkie nieporozumienia. Każdy dobry słownik elektroniczny posiada tzw. "głośniczek", z którego po naciśnięciu wydobywa się głos. Za każdym razem możemy po nim powtarzać i nie uczyć się nowego wyrazu z błędem.
   Oprócz tego niedawno odkryłam świetny kanał na yt, który prowadzi pewna Pani. W sposób naprawdę ciekawy przedstawia wymowę brytyjską, jak i amerykańską problematycznych słów. :)DODATKOWO
* Zajęcia pozalekcyjne - Jeśli macie tylko taką możliwość, korzystajcie z niej. Zdobytej wiedzy nikt Wam nie zabierze :)
* Rozmawianie ze sobą - Pomysł wydaje się głupi, ale jest skuteczny. Nie musicie robić tego przed lustrem, czy krzyczeć. Wystarczy nawet w myślach.
* Pisanie z osobą z zagranicy. - W dzisiejszych czasach często korzystamy z wielu portali społecznościowych jak np. Twitter. Znajdźmy kogoś z innego kraju i próbujmy swoich sił.
* CHĘCI - Bez tego nic nie zdziałamy :)

Mam nadzieję, że w jakimś stopniu Wam pomogłam. Chętnie dowiem się, jakie są Wasze sposoby na naukę języków obcych, piszcie wszystko w komentarzach. Bo następnego, bye :)22 komentarze:

 1. Ciekawy post i przydatne rady ,, jak nauczyć się angielskiego'' :)
  Mam nadzieję, że wpadniesz na mojego bloga. Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne porady, zasubskrybowałam kanał tej pani, uwielbiam się uczyć angielskiego! ♥

  http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy post, ja akurat nie lubię się uczyc języków.
  http://luulublog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo pomocny post!
  uwielbiam uczyć się języków obcych!
  super post, obserwuje (liczę na to samo) dopiero zaczynam i zapraszam do siebie :D
  http://what3ver-idk.blogspot.com/
  pozdrawiqam ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post ,dla mnie najtrudniejsza w językach jest gramatyka
  obserwuje i liczę na rewanż
  http://carolineworld123.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że najważniejsze jest oglądanie seriali czy filmów po angielsku i ROZMOWA z osobą, która bardzo dobrze zna angielski oraz wymowę, to pominęłaś. Ludzi da się znaleźć przez neta a potem tylko skype czy ts. O wymowe nie trzeba się martwić z samego początku, bo to przychodzi z czasem (te wszystkie rzeczy, których na początku się nie potrafi powiedzieć).

  http://oczyoutsidera.blogspot.se/ klik

  OdpowiedzUsuń
 7. do wszystkiego sie stosuje! jeszcze by dojsc do perfekcji trzeb aumiec utworzyc wszystkie formy i rodzine wyrazow od jednego slowa.

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nauka języków obcych nie jest moją mocną stroną.
  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo przydatne rady! Musze przyłożyć się do angielskiego, bo chcę ten przedmiot zdawać na maturze :)
  Zapraszam do mnie – klik :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ooo przydałoby sie żebym podszkoliła jezyk
  maturka zapasem ;<

  OdpowiedzUsuń
 11. W moim przypadku najlepiej nauczyłam sie angielskiego oglądając amerykańskie młode vlogerki. 80% tego co umiem zawdzięczam im ;)

  zapraszam do mnie

  dariasobczuk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Słuchanie piosenek z tekstem to świetna metoda! Sama tak się bardzo podciągnęłam w angielskim :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj jeżeli chodzi o angielski to akurat nigdy nie mialam z nim problemów, to zdecydowanie "mój" język, lubię go i z łatwością przychodzi mi nauka jego, nie mam z tym zadnego problemu :) Gorzej z niemieckim, on akurat kompletnie mi nie wchodzi :/

  OdpowiedzUsuń
 14. Przydatny post :)
  agnieszka-gromek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Przyda mi sie!
  zapraszam dopiero zaczynam :)
  mój blog

  OdpowiedzUsuń

❤ Dziękuję za każdy komentarz, all the love x
❤ Zaglądam na każdy blog, który podajecie i zostawiam po sobie "ślad"
❤ Weryfikacja obrazkowa wyłączona :)

Obsługiwane przez usługę Blogger.